Zaznacz stronę

Aktualności

Plan na rok 2022

Plan działalności i program imprez 2022

Zarząd Klubu przedstawia plan pracy, który należy uważać za wstępny ze względu na stan trwającej epidemii, ale i z powodu jego stopniowego wzbogacania i precyzowania.

Styczeń – Luty
Gruntowne odnowienie salki klubowej – wymiana podłogi, malowanie ścian i odświeżenie boazerii, wymiana mebli, zbudowanie funkcyjnego aneksu kuchennego (- prace już rozpoczęte).
19.2. VI Bal Polonijny
24.2. „Wernisaż”, inaczej parapetówka odnowionej salki klubowej, czyli wesołe ucztowanie w tłusty czwartek.

Marzec
Pierwsze polskie dyktando w Brnie; dokładna data zostanie podana po uzgodnieniu z paniami lektorkami Centrum Pedagogicznego w Czeskim Cieszynie.

Kwiecień
Walne zebranie oraz prace nad przygotowaniem obchodów Jubileuszu 25 lat Klubu POLONUS oraz prace przygotowawcze nad publikacją o naszej dwudziestopięcioletniej działalności.

30.4. lub 14.5. W ramach obchodów 25 lecia Klubu – Szanty na „Prýglu”, czyli program rozrywkowy na brneńskim jeziorze.

Maj
a) Obchody narodowych świąt połączone z odczytem o twórczości Marii Konopnickiej. Przypomnienie autorki Roty nawiązywać będzie na przygotowywany wyjazd edukacyjny do kraju (m.in. Muzeum M.Konopnickiej w Żarnowcu koło Krosna)
b) przewidujemy również przedstawienie Sceny Polskiej „Garderoba damska”
c) 7 maja – gra plenerowa pod nazwą Polskie ślady w Brnie.

28.5. lub 4.6. Tradycyjne już w czasie Zielonych Świątek smażenie jajecznicy w plenerze.

Czerwiec
Imprezy kulturalne na tematy polskie w willi Löw-Beer – wystawa pn. Pamiątki UNESCO w Polsce, tydzień polskiej gastronomii, występ kapeli góralskiej, pokaz filmu „Boże Ciało”, występ polskich artystek Amelii Tokarskiej (harfa) i Martiny Macko (śpiew).

Wrzesień 3.-7.9. Wyjazd edukacyjny do kraju – „Szlakiem drewnianej architektury” i wizyta w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

10.9. do 17.9. Babilonfest, na który ponownie zaprosimy ZPiT Olza.

10.11. Obchody Narodowego Święta Niepodległości, czyli spotkanie przy tablicy polskiej na Szpilberku i kontynuacja w salce klubowej z filmem tematycznym.

8.12. lub 15.12. Wigilijka u Polonusów.

Styczeń 2022
POLONUS, Klub Polski w Brnie

Składki

Składki można zapłacić przelewem na konto bankowe Klubu. Składka wynosi 400 Kcz/rok, studenci i emeryci 200 Kcz/rok (numer konta patrz Kontakty).

Wsparcie finansowe mile widziane. Dar można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Wspierają nas / Podporují nás:

Polonus – Klub Polski w Brnie, z.s. otrzymał dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2022 w wysokości 4000 złotych na utrzymanie siedziby organizacji. Dziękujemy!